Kim jestem?

Mentoring i Szkolenia

Michał Czekaj

Czym się zajmuję?

Jestem trenerem rozwoju tworzącym praktyczne zaplecze dla firm i osób prywatnych w zakresie społecznej komunikacji, budowania zespołów, sprzedaży, sposobów zarabiania oraz wielu innych form działalności. Celem mojego działania jest odkrywanie prawdziwego potencjału ukrytego w ludziach, uświadamianie im, że relacje prywatne rzutują na poziom naszego życia zawodowego, a relacje biznesowe wpływają na komfort i dochody w naszych biznesach.

Jakie jest moje doświadczenie?

Swoją karierę biznesową i jednocześnie przygodę związaną z pracą z ludźmi rozpocząłem w 2007 roku – jako młody handlowiec z wielkimi marzeniami. Aktywnie działając w branży finansowej, zaliczając zarówno wiele porażek, jak i sukcesów, przeszedłem drogę od początkującego agenta do dyrektora regionalnego, zarządzającego strukturami sprzedażowymi i managerskimi w kilku miastach. To nie była prosta i łatwa droga: konsekwentnie wspinałem się po szczeblach kariery, musiałem nabyć szereg umiejętności w zakresie komunikacji międzyludzkiej, w przeciągu krótkiego czasu przepracowałem około 2500 godzin szkoleniowych i coachingowych, co dało mi spore doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i szkoleń, przez ostatnie lata stworzyłem społeczność prawie 13000 ludzi, którzy interesują się rozwojem osobistym, komunikacją i sprzedażą. Przeprowadziłem ponad 60000 rozmów telefonicznych i ponad 16000 rozmów sprzedażowych, podczas swojej praktyki w sprzedaży produktów finansowych pozyskałem prawie 1350 klientów i zebrałem z rynku kilka milionów zł składek regularnych na programach oszczędnościowych. Prowadziłem również wykłady na kilkudziesięciu polskich uczelniach, gdzie słuchało mnie wielu studentów, a w 2014 r. poprowadziłem webinar z rekordową liczbą słuchaczy (700 uczestników).

Jakie mam osiągnięcia?

Do moich sukcesów zaliczam także: udział we współautorskim projekcie związanym z równowagą w życiu, który z powodzeniem zmieniał na lepsze życie jego uczestników, odnalezienie, szkolenie i uwieńczoną sukcesem pracę nad rozwojem Agenta Roku – jednego z najlepszych sprzedawców w 2010 r., wydanie książki „Świadome relacje”, będącej efektem moich przemyśleń po wielogodzinnych rozmowach z ludźmi na temat ich problemów w zakresie komunikacji międzyludzkiej, w tym szczególnie w relacji damsko-męskiej (www.michalczekaj.pl).

Jaki jestem prywatnie?

Jestem szczęśliwym mężem mojej cudownej żony Kasi, a poza tym wielbicielem podróży i sympatykiem gór, motoryzacji i jazdy na motocyklu. W dalszym ciągu odkrywam w sobie pasję związaną z pracą z ludźmi. Jestem marzycielem: marzę o wielkich stadionach, wypełnionych słuchającymi mnie ludźmi, którym przekazuję moją wiedzę, umiejętności i doświadczenie, będących pomostem do ich lepszego życia. Uważam, że jestem spokojny, pokorny, ale jednocześnie świadomy swoich mocnych stron i celów, które chcę zrealizować, skuteczny w działaniu, konsekwentny, sympatyczny i otwarty na innych. Stawiam przed sobą kolejne wyzwania, którym z pewnością przy pełnym zaangażowaniu i dobrym zdrowiu podołam. Mam ogromną nadzieję, że moja magnetyczna osobowość i pozytywna energia pozwolą mi na przyciągnięcie do siebie wielu osób, na zbudowanie z nimi trwałych relacji, które staną się podstawą do ich pracy nad własnym rozwojem, nad świetnymi relacjami biznesowymi, a także osobistymi relacjami partnerskimi i rodzinnymi.